O nas - kontakt

Witamy serdecznie każdego gościa i zapraszamy jak najczęściej!

Jesteśmy tu we dwie – matka i córka.
Asia, zwana powyżej mamą, ukończyła ceramikę, na ASP we Wrocławiu. Wymarzyła sobie życie na wsi i zamieszkała w uroczym Kocie. Przez wiele lat uczyła w szkole, a niedawno przeszła na emeryturę. Od tego momentu ma jeszcze mniej czasu. Nieobliczalna artystka, która zawsze łapie kilka srok za ogon. Tym samym czas dzieli pomiędzy różnorakie pasje, nie tylko artystyczne. Z mniejszym bądź większym (w zależności od nastroju) zapałem oddaje się nieustannym remontom, trudnym do opanowania zbieractwem (głównie staroci), renowacją mebli i swoim wielkim ogrodem. Niekiedy zapomina o śnie, pracując przez kilka dni i nocy. A po obudzeniu zapomina całkowicie nad czym pracowała i zajmuje się czymś z innej beczki ;) 

Ola, zwana powyżej córką, ukończyła liceum plastyczne. Serca, a także talentu, zabrakło jej na dalsze poszukiwanie ukrytych zdolności artystycznych. Pozostała jej po tej przygodzie słabość do fotografii. Następnie rozpoczęła, a nawet i ukończyła, fascynujące studia kulturoznawcze na UMK, gdzie oczywiście zgłębiała tajniki kultury. Z tego okresu pozostała jej z kolei słabość do Torunia i niezwykłej demonologii słowiańskiej. A teraz uwielbia szwendać się z psem po lesie, szukając dzikich stworów.
Mieszkamy w pięknej mazurskiej miejscowości, którą najbardziej lubimy na ciepło, latem. Nasz dom jest uznawany niekiedy za trochę za duży i trochę za stary. Jakoś specjalnie nam to nie przeszkadza. Czasami jednak wydaje nam się, że w nim straszy. Co ciekawe, niektórzy nasi goście, również mają to wrażenie. Całe szczęście nie jesteśmy tu same, bo bez towarzystwa ludzkiego i zwierzęcego, byłoby nam i strasznie i nudno. Za szczególnie urokliwe uważamy nasze czworonogi ;) 
Na blogu prezentujemy przede wszystkim ceramikę, ponieważ to ona obecnie zajmuje nas najbardziej. Tworzymy patery, misy, lampiony, puzderka, kafelki i zwierzaki różnej maści. Myślimy jeszcze o kilku przedmiotach, którymi na pewno się pochwalimy. Poza ceramiką pełno u nas Kota i jego okolicy, a także psów i naszego domu.

Liczymy na to, że każdy znajdzie tu coś dla siebie :) Serdecznie pozdrawiamy! Asia – matka, i Ola – córka.

Na adres: akot.ceramika@gmail.com możecie pisać w każdej sprawie, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz